Jak wszyscy wiemy kostka masła jest coraz droższa. Według moich obliczeń matematycznych 100g masła to 4-5zł dlatego 200g masła kosztuję 8zł. Polecam zrobić swoje masło. Moje osiąga aż 300g, a koszt jego produkcji wynosi 9zł, czyli oszczędzacie 4 zł. Zrobienie jego jest bardzo, ale to bardzo proste. Wystarczy kupić 600ml śmietanki 30%. Wlać to dużej miski i wymieszać, można to zrobić w mikserze albo wlać do słoika i trząść, lecz jest to bardzo czasochłonne, więc polecam pierwszy sposób. Mieszamy do żółtego koloru. Po tym wylewamy pozostałe mleczko (bardzo dobre jest to do kawy, tak twierdzi moja mama).
Olaf Pryczynicz